Uputstvo za provođenje mjera na BLC-u

Poštovani profesori i studenti,

Obavještavamo vas da će se nastava, u akademskoj 2019/20-toj školskoj godini, završiti online putem, a ispiti prema predviđenim ispitnim rokovima, fizičkim prisustvom, u prostorijama BLC-a.

Prilikom održavanja ispita provodit će se sljedeće mjere:

• Dezinfekcija ruku i obuće, na ulazu u BLC, prelazkom preko dezobarijere namijenjene za dezinfekiju obuće, i dezinfekcijom ruku dezinfikatorima postavljenim na ulazima u BLC.
  • U učionicama će se obavezno primjenjivati sljedeće mjere: fizička distanca uz razmještaj studenata u klupama u svaki drugi red i svako treće mjesto, sa otvorenim prozorima, uz pojačanu ličnu i respiratornu higijenu, nošenje zaštitinih maski za lice i rukavica od strane nastavnog osoblja i studenata,
  • Ponovno, pooštreno, provođenje higijene i dezinfekcije prostora nakon korištenja.

U cilju spriječavanja prenošenja virusa SARS-CoV-2, neophodno je da se  nastavno i administrativno osoblje, studenti, kao i sve druge osobe, koje dolaze na BLC pridržavaju sljedećih mjera:

• Obavezno nošenje zaštitnih maski za lice i rukavica od strane nastavnog i administrativnog osoblja i studenata,
  • Održavanje rastojanja između nastavnog i administrativnog osoblja i studenata od najmanje dva metra, uz preduzimanje mjere dezinfekcije i pojačane higijene,
  • Ograničen broj osoba koji istovremeno mogu boraviti u prostorijama, te onemogućeno bezrazložno zadržavanje u prostorijama i pravljenje dužih redova u zatvorenom prostoru,
  • Pooštrena higijena svih prostorija, obavezna dezinfekcija prostora i površina u skladu sa preporukom Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske.