10 filmova sa najnevjerovatnijim preokretima u kojima je neizvjesnost zagarantovana

Danas zaista postoji širok izbor filmova za svačiji ukus, a ako vam ipak ponestane ideja šta gledati, BrightSide je izdvojio dijapazon gde su filmovi sa najšokantnijim preokretima koji će vas držati u neizvjesnosti do samog kraja.

1. Duhovi u nama (2001.)

Grejs (Nikol Kidman) se sa dvoje djece doseljava u veliku izolovanu kuću na ostrvu.

Budući da su joj djeca izrazito osjetljiva na svjetlost, sva vrata u kući neprestano moraju da budu zatvorena.

Grejs uskoro shvata da ona i njeni klinci nisu sami u kući.

2. Mulholland Drive (2002.)

Pratimo priču žene koja nakon što je u saobraćajnoj nesreći izgubila pamćenje pokušava da složi djeliće svoje prošlosti i otkriva tajne koje se skrivaju u njoj.

Što se više toga prisjeća, priča postaje sve mračnija.

Ovaj film će vas držati u neizvjesnosti sve do samog kraja, koji bi mogao iznenaditi i najzahtevnije gledaoce.

3. Atlas oblaka (2012.)

Ovaj film su režirala čak tri reditelja i kombinacija je čak šest priča koje se događaju u razdoblju od 19. do 24. vijeka, a čije se radnje isprepliću na načine na koje biste to najmanje očekivali.

Film pokazuje da svaki vaš izbor ima posljedice u budućnosti.

4. Selo (2004.)

Stanovnici malenog sela u 19. vijeku strahuju od užasnih stvorenja koja se skrivaju u šumi.

Niko se ne usudi da napusti selo, ali glavni lik je prisiljen da napusti dom kako bi otišao po nužne lijekove.

5. Bježi (2017.)

Ovaj napeti horor počinje tako što mladi Afro-Amerikanac dolazi u posjetu porodici svoje bijele djevojke.

U početku je sve normalno, ali malo po malo on počinje da shvata da se događa nešto jako čudno i da postoji poseban razlog zbog kojeg su ga pozvali.

6. Ex Machina (2014.)

Mladi inženjer Kejleb učestvuje u eksperimentu s robotom koji izgleda poput žene, Avom.

Tokom eksperimenta Kejleb se zaljubljuje u Avu, ali ova priča nema srećan kraj.

7. Dolazak (2016.)

Doktoricu Luiz Benks, koja je upravo izgubila ćerku jedinicu, vojska poziva kako bi im pomogla da komuniciraju s misterioznom vanzemaljskom rasom.

Kad konačno shvati njihov komplikovani jezik, Luiz otkrije kako bi joj on mogao pomoći da promeni prošlost.

8. 10 Cloverfield Lane (2016.)

Nakon što je doživjela sobraćajnu nesreću, Mišel se budi zatvorena u podrumu muškarca koji tvrdi da ju je spasio od hemijske katastrofe i da je ljudska rasa uništena od strane vanzemaljaca i da je njegov bunker jedino preostalo mesto na kom može preživketi.

Kad napokon uspe da pobjegne, shvata da je on govorio istinu, ali onda stvari počinju da se komplikuju.

9. Overena kopija (2011.)

Džejms je britanski pisac koji dolazi u mali toskanski grad na konferenciju.

U kafiću upoznaje ženu za koju vlasnik zabunom pomisli da mu je supruga.

Njih dvoje odluče da prihvate igru i prave se da su u paru, ali uskoro se pokaže da to i nije bila dobra ideja.

10. Nestala (2014.)

Kad se Nik vrati kući kako bi proslavio petu godišnjicu braka, pronađe tragove napada i nestanak svoje žene prijavljuje policiji.

Uskoro postaje glavni osumnjičeni, ali tek onda dolazi do pravog preokreta.

Izjava : ddl.rs

nineteen + 11 =